معارفه مدیرعامل جدید شرکت اصفهان کفریز

ایجاد ساختار سازمانی بهره‌ور برای پاسخ‌دهی مناسب به مصرف‌کنندگان

به گزارش روابط عمومی شرکت اصفهان کف‌ریز، جلسه معارفه مدیرعامل جدید با حضور اعضای هیات مدیره و جمعی از مدیران و کارکنان بخش‌های مختلف شرکت، در روز یکشنبه 18  تیر در سالن جلسات شرکت اصفهان کف‌ریز برگزار شد.

سیامک ابدالی، رئیس هیات مدیره شرکت اصفهان کف‌ریز گفت: سه سال پیش که شرکت شروع به تولید چرخ مونوبلوک کرد، ما با چالش قیمت‌گذاری برای این محصول روبرو شدیم. همانطور که می‌دانید هر محصول با یک قیمت تمام شده به بازار عرضه می‌شود. کارخانه یک ظرفیت تولید برای یک محصول دارد و قیمت محصول بر این اساس و با در نظر گرفتن حاشیه سود محاسبه شده و در نهایت به بازار عرضه می‌شود.

او افزود: چالش ازجایی شروع شد که ما متوجه شدیم شرکت‌های خارجی تولید کننده، قیمت پایین‌تری برای این محصول در نظر گرفته‌اند. در همین راستا گفت‌و‌گوهایی با مشاوران خود داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که برای حل این چالش از مباحث مدیریتی نوین استفاده کنیم.

ابدالی ادامه داد: در همین راستا سعی بر ایجاد یک ساختار جدید در شرکت کردیم. در این ساختار تفکیک مسائل مالکیت و مدیریت رعایت شده و هر قسمتی وظایف خاص خود را انجام می‌دهد و در تلاشیم به کمک این ساختار بتوانیم از سیستم جواب دلخواه را بگیریم.

رئیس هیات مدیره شرکت اصفهان کف‌‌ریز گفت: همانطور که می‌دانید تصمیم و مدیریت مسئولان کشور بر صنعت تاثیر مستقیم دارد و ما روزانه شاهد تغییر و تحولات زیادی در صنعت هستیم. از آنجایی که شرکت ما مانند خطی است که به مرور زمان تکمیل می‌شود، برای همگام شدن با این تغییرات و پاسخ‌دهی مناسب به مصرف‌کنندگان لازم است سرعت تصمیم‌گیری و اجرا را در آن افزایش دهیم.

ابدالی افزود: از آنجایی که چرخ قطار یک کالای عام جهانی است، استانداردهای روز دنیا نیز برای آن بالاست و خوشبختانه ما توانسته‌ایم محصولاتمان را به سطحی برسانیم که به راحتی آن‌ها را به کشورهایی مثل روسیه صادر کنیم، پس در کنار مصرف‌کنندگان داخلی باید به مصرف‌کنندگان خارجی نیز توجه ویژه‌ای کنیم و برای پاسخ‌دهی به آن‌ها نیز سرعت عمل به خرج دهیم.

او ادامه داد: نکته قابل توجه در این بحث این است که بتوانیم محصولمان را با قیمت بهینه تولید کنیم، اگر قیمت تمام شده ما پایین باشد می‌توانیم در بازار داخل و خارج به خوبی رقابت کنیم. یکی از الزامات اصلی هزینه بهینه تولید کالا، ایجاد سیستم بهره‌ور است.

رئیس هیات مدیره شرکت اصفهان کف‌‌ریز گفت: در حال حاضر شرکت می‌تواند به بخش‌های مجزا مانند آزمایشگاه، ذوب و غیره تقسیم شود. یکی از بهترین شیوه‌ها برای مدیریت اینگونه شرکت‌ها، روش‌ اداره به صورت هولدینگ است. ما سعی در ایجاد هلدینگی داریم که بتوان با کمک آن فعالیت بخش‌های مختلف شرکت را زیر نظر گرفت و تمامی فعالیت‌ها را ارزیابی و پایش کرد.

ابدالی ضمن تقدیر از زحمات مدیرعامل پیشین افزود: یکی از اقدامات خوبی که آقای دکتر خجسته انجام داد تنظیم بستر آمار و اطلاعات بود که در حال حاضر می‌توان از این اطلاعات در روند اداره هولدینگ استفاده کرد.

وی با اشاره به انتصاب مهندس احمد صرامی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت اصفهان کف‌ریز افزود: آقای صرامی یکی از مدیران توانمند کشور است و کارنامه بسیار موفقی در زمینه فولاد دارد. از سوابق کاری او می‌توان به مدیر بهره برداری صبا فولاد خلیج فارس و مدیر پروژه بهره برداری فولاد بافق اشاره کرد.

در ادامه، احمد صرامی مدیرعامل جدید شرکت اصفهان کف‌ریز گفت: در خلال صحبت‌های آقای ابدالی، آرمان و هدفی ترسیم شد که محوریت آن بزرگ شدن شرکت است. در این جا به جای کلمه توسعه از واژه “بزرگ شدن” استفاده می‌کنم زیرا معتقدم بزرگ شدن یک شرکت، همراهی همه جانبه و مشارکت کلیه افراد سازمان را می‌طلبد و در نهایت به توسعه منجر می‌شود.

او افزود: برای تحقق این موضوع مسائلی مثل چشم‌اندازی که سرمایه‌گذار یک مجموعه دارد حائز اهمیت است. خوشبختانه اقداماتی که انجام شده نشان دهنده استراتژی خوبی است که سرمایه‌گذاران در پیش گرفته‌اند و در مقطع زمانی ویژه‌ای به آن دست یافته‌اند.

مدیرعامل شرکت اصفهان کف‌ریز ادامه داد: عامل بعدی ایجاد ساختار سازمانی است که در این مجموعه شاهد آن هستیم. این ساختار قطعا تغییراتی به همراه دارد که شرکت را به سمت چابک شدن می‌برد و خروجی آن در بحث کیفی محصول خود را نشان می‌دهد.

صرامی افزود: مورد بعدی سرمایه‌های انسانی شرکت است که در مسیر توسعه شرکت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ما در کنارهم می‌توانیم تمام ابزارهای لازم که در اختیار داریم و به وجود می‌آوریم را در کنار هم قرار ‌دهیم تا به آرمان و هدفمی که در نظر داریم برسیم.

او ادامه داد: در روزهای آتی با تک تک همکاران به صورت خصوصی دیدار خواهم داشت تا موضوعات مختلف را مورد بررسی قرار دهیم و در نهایت برنامه‌ای به هیات مدیره هلدینگ تقدیم خواهم کرد.

صرامی خاطرنشان کرد: این سیستم، یک سیستم مشارکتی است و من سعی می‌کنم از تجربیاتی که در صنعت فولاد کسب کرده‌ام استفاده کنم و از تجربه سایر همکارانم در حوزه تولید نیز کمک بگیرم تا بتوانیم در کنارهم به یک سازمان پویا و چابک برسیم.

امتیاز دهی به این مطلب
Facebook
Twitter
LinkedIn

با ما در تماس باشید