پازل قطعات داخلی واگن های باری کامل می شود

به گزارش پرتال حمل و نقل ، شرکت اصفهان کفریز با توانمندی فنی خود چرخ‌های یکپارچه واگن باری را تولید می‌نماید که موجب ارتقا ایمنی حمل و نقل ریلی نیز می‌گردد، در این راستا در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی تفاهم نامه‌ای فی ما بین واگن پارس مپنا و شرکت اصفهان کف‌ریز جهت تولید ۱۵۰۰ قطعه چرخ یکپارچه یا منوبلوک به ارزش هشتصد میلیارد ریال منعقد گردید .


شایان ذکر است ملا نژاد مدیرعامل واگن پارس مپنا دستیابی به چنین محصولی در داخل کشور را از آرزوهای صنعت دانست و اظهار داشت نیاز به بیست هزار قطعه داریم تا دیگر از کشورهای چین و روسیه وارداتی نداشته باشیم .
ضیایی مهر معاون ناوگان شرکت راه آهن که در مراسم انعقاد تفاهم نامه حضور داشت گفت: در بخش چرخ مونوبلوک هم ما وابسته بودیم که شرکت اصفهان کف‌ریز ظرف دو سال گذشته تولید چرخ منوبلوک را آغاز کردند و مجوز لازم را از مجموعه راه‌آهن گرفتند. تقریبا حدود ۲۰ هزار چرخ مونوبلوک در کشور نیاز داریم که حدود ۱۲ هزار عدد مربوط به واگن‌های باری نو و ۸۰۰۰ هم مربوط‌ به نگهداشت ۳۰ هزار دستگاه واگن باری موجود شبکه است که امیدواریم این شرکت بتواند ظرفیت تولید خود را افزایش دهد که بتوانیم روی تولید داخل متمرکز باشیم .
منبع: پرتال حمل و نقل

امتیاز دهی به این مطلب
Facebook
Twitter
LinkedIn

با ما در تماس باشید