• صفحه نخست
  • اخبار
  • امضای تفاهمنامه خرید 1500 چرخ واگن باری بین اصفهان کفریز و واگن باری مپنا

امضای تفاهمنامه خرید 1500 چرخ واگن باری بین اصفهان کفریز و واگن باری مپنا

تفاهم‌نامه خرید یک هزار و 500 حلقه چرخ مونو بلوک واگن باری از سوی ابدالی مدیرعامل شرکت اصفهان کفریز و ملانژاد مدیرعامل واگن پارس مپنا به امضا رسید.

به گزارش تین نیوز، در سومین روز از دهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته، غرفه اصفهان کف‌ریز میزبان مراسم امضای تفاهم‌نامه خرید 1500 حلقه چرخ واگن باری بین شرکت اصفهان کفریز و شرکت واگن پارس مپنا بود.

بابک ابدالی مدیرعامل شرکت اصفهان کف‌ریز و مرتضی ملانژاد مدیرعامل واگن پارس مپنا این تفاهم‌نامه را در حضور ضیایی مهر معاون راه آهن جمهوری اسلامی ایران و مهندس امام مدیرعامل گروه مپنا امضاء کردند.

مدیرعامل اصفهان کفریز در این مراسم بیان کرد: برای نخستین بار است که قراردادی برای خرید چرخ منوبلوک داخلی بین تولیدکنندگان ایرانی حوزه ریلی امضا می‌شود و با این تفاهم‌نامه گام بلندی به سوی تکمیل زنجیره تولید واگن در کشور برداشته شده است.

ابدالی با بیان این که ارزش این قرارداد 800 میلیارد ریال برآورد می‌شود، افزود: این تعداد چرخ منوبلوک واگن باری تا پایان سال تولید و به خریدار محترم شرکت واگن پارس مپنا تحویل می‌شود و این قرارداد انشاء الله ادامه دار است و در آینده نیز شارژ خواهد شد.

ملانژاد مدیرعامل واگن پارس مپنا نیز در این مراسم با اشاره به نیاز کشور به  20 هزار حلقه چرخ منوبلوک، بیان کرد: این قرارداد، پارت اول نیاز ما است و در ادامه باز هم خریدار تولیدات دیگر شرکت اصفهان کفریز در پارت‌های بعدی خواهیم بود و خواهان افزایش ظرفیت این قطعه هستیم تا به جایی برسیم که نیازی به واردات از چین و روسیه و دیگر کشورها نداشته باشیم.

وی افزود: سال‌های طولانی در انتظار این لحظه و ساخت چرخ‌های منوبلوک در داخل کشور بودیم و از همکاران پرتلاش در شرکت اصفهان کف‌ریز تشکر می‌کنم که این آرزوی قدیمی اهالی راه آهن را به واقعیت تبدیل کردند.

منبع: تین نیوز

امتیاز دهی به این مطلب
Facebook
Twitter
LinkedIn

با ما در تماس باشید